Strona główna

EKOlogicznie

 

  

Hej!

Bardzo miło nam, że tutaj zaglądasz! Kwestia dbania o środowisko i prowadzenia odpowiedzialnego biznesu jest nam szczególnie bliska. W związku z tym, podjęliśmy szereg działań, aby nasze Yummo mogło być bardziej EKO!
 

1. Eparagony

Zrezygnowaliśmy z papierowych paragonów na rzecz wirtualnych, wysyłanych mailowo. Dzięki temu nie marnujemy papieru i nie generujemy śmieci, a Ty możesz wygodnie i w dowolnej chwili odszukać paragon online. Kupujesz u nas słodycze na prezent? Nie musisz martwić się o to, że paragon trafi przypadkiem w ręce obdarowywanej osoby – w końcu jest bezpieczny w Twojej skrzynce mailowej.
nacinarka

2. Nacinarka do kartonów

Zainwestowaliśmy w nacinarkę do kartonów, czyli maszynę przeznaczoną do przerabiania tektury w wypełniacz do paczek. Kartony, w których przychodzą do nas produkty w dostawach, rozcinamy i przepuszczamy przez maszynę. Uzyskany wypełniacz wykorzystujemy do zabezpieczania naszych produktów podczas dostawy, i jednocześnie dajemy zużytym kartonom drugie życie. Co drobniejsze produkty, zabezpieczamy papierem pakowym.

 

3. Papierowe taśmy

Do zaklejania paczek skrywających Wasze zamówienia, używamy papierowych taśm. Nie tylko wyglądają estetyczniej i schludniej, ale są też wyjątkowo wytrzymałe. Sprawiają, że Wasze paczki są odpowiednio chronione podczas całej podróży. Co nie mniej ważne, ograniczamy w ten sposób ilość wykorzystywanego plastiku, ponieważ z taśmy transparentnej korzystamy jedynie przy zaklejaniu napojów.

 

folia

4. Biodegradowalne folie

A'propos! Jeżeli zamówicie u nas napój, to z pewnością dotrze on do Was szczelnie zabezpieczony i owinięty biodegradowalną folią bąbelkową. Jest naprawdę wyjątkowa, bo wykonana w 90% z regranulatu. W 100% podlega recyklingowi i ulega rozkładowi w ciągu 12-24 miesięcy. Da się!

Dziękujemy za to, że wybierasz YUMMO i motywujesz nas do dalszych działań i ciągłego rozwoju.

~ Karola i Michał 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium